• Aktualności

          • Akademia z okazji Świąt Wielkiej Nocy – 26 marca 2024 r.

            „Święta Wielkanocne z jajkiem i zającem, słoneczne, pachnące Święta Wielkanocne”.

            Słowami tej piosenki uczniowie klas drugich rozpoczęli uroczystą akademię z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Drugoklasiści poprzez śpiew, taniec, recytację wierszy oraz scenki przekazali społeczności szkolnej piękne tradycje wielkanocne, wprowadzając nas w świąteczny klimat. Atmosferę świąt podkreśliły kolorowe dekoracje i tematyczne stroje dzieci.

          • Warsztaty żywieniowe w 2B

            „W zdrowym ciele, zdrowym duch”. Aby to przysłowie się sprawdziło, powinniśmy zaszczepić u dzieci nie tylko miłość do sportu, ruchu, ale również do zdrowego odżywiania. Końcem lutego uczniowie z klasy 2b uczestniczyli w warsztatach żywieniowych. Pod czujnym okiem naszej pani pielęgniarki Jadwigi Klimczyk – Merta dzieci robiły pyszne sałatki z warzyw, owoców i humusu.

          • Lekcja przyrody

            12 marca uczniowie z klasy 2b odwiedzili pracownię biologiczno – chemiczną. Podczas tej nietypowej lekcji przeprowadzonej przez panią Anię Nędze dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy na temat drzew. Pod mikroskopem zobaczyli, jak wyglądają rośliny oraz przeprowadzili małe, chemiczne doświadczenie.

          • Wyniki Konkursu ODCZARUJ PIERWIASTKI CHEMICZNE

            Mamy już zwycięzców Szkolnego konkursu Odczaruj pierwiastki chemiczne dla klas 7 i 8. Konkurs polegał na przygotowaniu plakatu z hasłem utworzonym przez symbole pierwiastków chemicznych.

            Z pośród wszystkich oddanych prac wybrano trzy pierwsze miejsca:

            - miejsce III Jagoda Zaród klasa 7a,

            - miejsce II Miłosz Baran klasa 7b,

          • Wyjście do biblioteki

            Uczniowie klas 4b, 6a i 6b wzięli udział w niecodziennej lekcji języka polskiego, która odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Dzieci mogły odkryć to zmodernizowane miejsce, zapoznać się z zasadami funkcjonowania i korzystania ze zbiorów biblioteki. Po przejściu bibliotecznych labiryntów, uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach i grach, które utrwaliły wiadomości i umiejętności zdobyte w szkolnych ławkach.

          • Lekcja z Ligą Obrony Kraju

            W poniedziałek 18.03 do naszej szkoły przybyli zaproszeni przedstawiciele ZM LOK Jaworzno (Liga Obrony Kraju).

            W dwugodzinnych zajęciach uczestniczyły klasy siódme oraz klasa ósma. W ramach zajęć edukacji dla bezpieczeństwa uczniowie poznali różne rodzaje broni: karabinka automatycznego, karabinu oraz uzbrojenia, w tym AK-47.

          • RAJD TURYSTYCZNY Powitanie wiosny

            W dniu 16 marca 2024r. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 25 RAJDZIE PIESZYM ,, Powitanie Wiosny,, z PTTK. Przemierzyli 11 km po Jurze Krakowsko- Częstochowskiej Szlak Św. Idziego od kropki do kropki zaczynając w Zrębicach od kościoła Św. Idziego przez Rezerwat Sokole Góry, Górę Biakło do Olsztyna. W Olsztynie mieli okazję zwiedzić zamek jedne z atrakcyjniejszych ruin na szlaku Orlich Gniazd i na mecie rajdu zjeść smakowite kiełbaski z grilla lub własnoręcznie upieczone nad ogniskiem. Krajobraz kresowy Wyżyny Krakowsko- Częstochowskiej poznali ze szczegółami.

          • WYNIKI II SZKOLNEGO KONKURSU „PRZYRODA WOKÓŁ NAS”

            Dnia 5 marca w naszej szkole odbył się konkurs przyrodniczy dla uczniów klas 1-3. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami z zakresu ekologii, ochrony środowiska i różnorodności biologicznej. Poziom wiedzy był bardzo wyrównany.

            Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali następujący uczniowie:

          • Spotkanie z prokuratorem

            W poniedziałek 11.03 uczniowie klas 7ab i 8a naszej szkoły spotkali się z przedstawicielem Prokuratury Rejonowej w osobie Prokuratora Marcina Ramsa.

            Spotkanie zorganizowano w ramach działań profilaktycznych. Nasz gość przedstawił rodzaje przestępstw najczęściej popełnianych przez młodych ludzi (bójki, rozboje, rozprowadzanie narkotyków, stosowanie przemocy) oraz konsekwencje, które grożą sprawcom tych czynów. Prokurator udzielił również uczniom wskazówek, jak należy postępować, by uniknąć konfliktu z prawem. W trakcie spotkania młodzież pytała o różne kwestie prawne i zadawała ciekawe pytania, na które chętnie odpowiadali nasz gość. Była to również okazja aby poznać specyfikę zawodu oraz zadania wykonywane przez prokuratora. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z wszelkimi dowodami oraz przedmiotami spraw popełnionych zbrodniach i przestępstwach. Dzięki temu uczniowie mogli na żywo sk

          • Wycieczka do FUNzeum

            05 marca uczniowie kl. 4ab wyjechali do Funzeum w Gliwicach, by przenieść się w niezwykły świat koloru i światła. Zwiedzając wystawę, czwartoklasiści najpierw „zaprzyjaźnili się” z magiczną bryłą - pryzmatem, by kolejno wyruszyć w niepowtarzalną podróż po tęczy. Uczniowie mieli również okazję odkryć tajemnice światła: zanurzyli się w magicznej fluo dżungli, weszli w głąb kosmosu oraz poznali tajniki światła niewidzialnego.

          • Miłość Ci wszystko wybaczy

            Słowo miłość znane jest na całym świecie. Używamy go często. Może nawet zbyt często… Bo czym jest właściwie miłość? Czymś codziennym, zwykłym? A może zdarza się rzadko i nielicznym? Co czuje człowiek zakochany? Czy płynie na delikatnej chmurce, czy drży z emocji i nie może tego powstrzymać? Czy to uczucie go uspakaja, czy dręczy?

          • Czy socjal media mogą być toksyczne?

            Na to pytanie uczniowie klas piątych i szóstych próbowali znaleźć odpowiedź 19 lutego 2024r. Atmosferze rozważań sprzyjało wyjście do Multikina i uczestnictwo w kolejnej edycji Lekcji w kinie.

            Zajęcia te okazały się nie tylko atrakcyjnymi warsztatami multimedialnymi, ale i dobrą i mądrą rozrywką. Stały się kolejnym źródłem wiedzy i udzieliły wskazówek, dotyczących zarówno diagnozy problemów związanych z cyberbezpieczeństwem, jak i zachowań w konfrontacji z nim. Podczas wykładu zawodowy aktor omówił w sposób wieloaspektowy temat toksyczności mediów społecznościowych. Było to czterdzieści minut wypełnione przykładami tekstów kultury ( film, muzyka, literatura, reklamy) i z internetu. Wszystko to poparte zostało animacjami i infografikami , które często przemawiają do młodzieży mocniej niż słowa...

          • Polonistyczne zmagania

            27. 02. uczniowie kl. 8a wzięli udział w konkursie polonistycznym „Podchody Językowe” zorganizowanym przez ZSP nr 3 w Jaworznie. Drużyna w składzie: Malwina Jasik, Aleksandra Misiaszek i Karol Figura wykazała się znajomością zasad poprawności językowej, frazeologii czy polskich przysłów i powiedzeń. Następnie wszyscy uczniowie sprawdzali się w konkurencjach wiedzy ogólnej i zadaniach zręcznościowych. Po podsumowaniu punktów okazało się, że nasi ósmoklasiści zajęli I miejsce!!! Jury nagrodziło zwycięzców i wielokrotnie podkreślało Ich wiedzę , spryt i zaangażowanie.

          • Narciarskie Mistrzostwa Szkół Jaworzna

            21 lutego odbyły się Narciarskie Mistrzostwa Szkół Jaworzna. Zawody miały miejsce w Istebnej na złotym Groniu. W slalomie gigancie wystartowało łącznie 85 osób. W swych kategoriach na podium stanęli :

            II miejsce Marysia Grzywocz,

            I miejsce Emilia Ples,

            I miejsce Michał Guryniuk,

            II miejsce Andrzej Jamróz

          • STOP UŻYWKOM!!!

            W czwartek 22.02.24 w naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach programów BIEG PO ZDROWIE oraz SMAKI ŻYCIA, CZYLI DEBATA O DOPALACZACH, przeprowadzone przez przedstawiciela Stacji sanitarno-epidemiologicznej w Jaworznie. W ramach warsztatów uczniowie mogli na własnej skórze przekonać się jak widzi człowiek po spożyciu alkoholu lub przyjęciu substancji odurzających, dzięki alko i narkogoglach, w których trzeba było przejść slalomem niewielki odcinek drogi lub przybić sobie tzw. piątkę. Ponad to dzieci za pomocą prostego doświadczenia potwierdziły, jak niebezpieczne dla naszego zdrowia substancje są ukryte w dymie papierosowym.

          • Bal karnawałowy

            Karnawał to wspaniały okres zimowych balów i zabaw. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez uczniów formą rozrywki, dostarcza wielu przeżyć, radości i zadowolenia. Dlatego właśnie w piątek, 26 stycznia Samorząd Uczniowski zaprosił swoich kolegów na bal karnawałowy. Odświętnie udekorowana sala gimnastyczna stworzyła inspirujący do uciechy klimat. Zabawa taneczna zorganizowana była w dwóch turach: dla uczniów klas I-III „W zaczarowanym świecie” oraz dla klas IV-VIII, której tematem był „Świat Barbie”. Wszyscy uczniowie i ci młodsi i starsi bawili się wyśmienicie przy znanych i lubianych przebojach.

          • Uważni online

            Hejt zalewa sieć... Widzimy go na co dzień w formie komentarza pod postem lub pod postacią obraźliwego filmu. Mowa nienawiści i hejt w sieci prowadzą do przykrych konsekwencji w życiu realnym: zaniżonego poczucia własnej wartości czy autoagresji.

            W związku z powyższym, Samorząd Uczniowski w ostatnim tygodniu przed feriami przeprowadził szkolną akcję „Uważni online” mającą na celu przeciwdziałaniu hejtowi w sieci. W ramach przedsięwzięcia uczniowie uczestniczyli w lekcjach informatyki, podczas których uczyli się jak radzić sobie z negatywnymi ocenami w internecie oraz budowali postawy, które przekładają się na bezpieczny i przyjazny Internet. Zespoły klasowe wykonały plakaty na temat przeciwdziałaniu hejtowi oraz zasad bezpiecznego korzystania z internetu. Uwieńczeniem inicjatywy był Dzień Pomarańczowej Sznurówki, w ramach ogólnopolskiej akcji „Jest nas więcej”, która ma na celu pokaz

          • Najlepsi w Miejskim Konkursie Pierwszej Pomocy „Żyć bezpiecznie”

            Znaczenie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach jest doniosłe. Od szybkości decyzji, celowości zabiegów ratowniczych wykonanych doraźnie, bezpośrednio po zaistnieniu nieszczęśliwego wypadku zależy nieraz dalszy los poszkodowanego, a czasami i jego życie.

            Każdy z nas powinien znać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy oraz procedury postępowania w obliczu różnorodnych zagrożeń.

          • UCZĄCA SIĘ SZKOŁA

            W naszej szkole nauka przedmiotów przyrodniczych, to nie tylko teoria i rozwiązywanie zawiłych zadań, ale również nauka przez zabawę, odkrywanie i doświadczenia. Uczniowie na biologii, chemii, fizyce oraz zajęciach z innowacji i kole przyrodniczym cały czas prężnie działają już kisiliśmy ogórki, gdzie uczniowie poznawali nie tylko przyjazne człowiekowi bakterie, ale również uczyli się na czym polega oddychanie beztlenowe, wielkości fizyczne zostały odczarowane przez uczniów klasy 7 podczas wspaniałej pracy w grupach, przy wspólnych prezentacjach, nauka o chorobach układu kostnego wcale nie jest nudna- tutaj uczniowie wcielili się w pacjentów i lekarzy podczas profesjonalnie przygotowanych scenek. Na biologii w klasie 6 oswajaliśmy postrzeganie pasożytów, gdy powstały piękne modele z opisami już żaden pasożyt nie był taki straszny. Na chemii, jak zawsze było kolorowo wskaźniki kwasowo

    • Projekty, programy, innowacje...

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
      • Czwartek28.03.2024
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Tygodniowe menu

      • Poniedziałek25. 03.
      • Zupa żurek z ziemniakami i białą kiełbaską, makaron z serem białym i cynamonem, woda z cytryną.
        Alergeny: 1, 3, 7, 9
      • Wtorek26. 03.
      • Zupa szczawiowa z ryżem na kurczaku, zabielana, ziemniaki, kotlet z piersi kurczaka, surówka z kapusty pekińskiej, kompot.
        Alergeny: 1, 3, 7, 9
      • Środa27. 03.
      • Zupa jarzynowa z kaszą bulgur na kurczaku, ziemniaki, jajko sadzone, sałatka z pomidorów z cebulką, kompot, mandarynka.
        Alergeny: 1, 7, 9
      • Czwartek28. 03.
      • PRZERWA ŚWIĄTECZNA
      • Piątek29. 03.
      • PRZERWA ŚWIĄTECZNA
      • Sobota30. 03.
      • Zamknięte
      • Niedziela31. 03.
      • Zamknięte