Wycieczki, wyjścia 2015/2016

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Leśny Park Niespodzianek

08 czerwca 2016 r. uczniowie klas trzecich wyjechali na ostatnią już w tym roku szkolnym wycieczkę. Celem wyjazdu był pobyt w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu. Słoneczny dzień, widok górskich krajobrazów i obcowanie z naturą zachwyciły zarówno dzieci jak i nauczycieli. Podziwialiśmy pokazy lotów dzikich ptaków, robiliśmy sobie sesję zdjęciową z sową, karmiliśmy młode sarenki. Respekt wzbudzały potężne żubry, dostojne jelenie i daniele. Z prawdziwą przyjemnością spacerowaliśmy Bajkową Aleją i podziwialiśmy widok na Czantorię. Na koniec wycieczki trzecioklasiści zakupili pamiątki i pobawili się na placu zabaw. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że to jedna z najlepszych wycieczek szkolnych.

Rodzinny Park Atrakcji w Rybniku

1.06. 2016 r. uczniowie klas 2a,b,c  wyjechali do Rodzinnego Parku Atrakcji w Rybniku. W parku mogli zobaczyć dom na kurzej nodze, zajrzeć do chaty z piernika, przywitać się z Babą Jagą, wejść do smoczej jamy, spotkać Kota w butach. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Parku Dinozaurów, które swym głosem i ruchem zapraszały dzieci. Najwięcej radości jednak sprawiły uczniom zabawy w parku linowym, jazda na karuzeli, strzelanie z łuku do makiety z dinozaurami, przejażdżka wagonikami na kółkach, gokartami, pływanie rowerami w basenie, gdy w golfa, hokeja, kręgle, szachy czy piłkę nożną i wiele innych. Wszyscy wspaniale się bawili, a na zakończenie pobytu każdy zakupił sobie pamiątkę. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Spotkanie z przedszkolakami w OSP Dąbrowa Narodowa

W ramach współpracy środowiskowej uczniowie naszej szkoły przygotowali dla dzieci przedszkolnych program artystyczny. Zbliżający się Dzień Dziecka był znakomitą okazją do zaprezentowania swoich talentów wokalnych, recytatorskich i teatralnych. Gośćmi w Świetlicy  Środowiskowej przy OSP w Dąbrowie Narodowej były dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 24 oraz Niepublicznego Przedszkola „Mali Artyści”. Uczniowie SP8 zaprezentowali się w utworach muzycznych „Laleczka z saskiej Porcelany” wykonany przez uczennice klas II , „Mała, smutna królewna” w interpretacji Jakuba Duszyka. Głównym punktem programu był spektakl przygotowany na podstawie fragmentu książki Astrid Lindgren "Pippi Pończoszanka". Piosenkę o Pippi Pończoszance zaśpiewała Julia Zastrzeżyńska z klasy 3 a. Krótka historia o dziewczynce, która pierwszy raz przyszła do szkoły i nie wiedziała jak się w niej zachować, rozśmieszyła i zainteresowała widownię. Cały występ okazał się niemałym sukcesem.

Święto Rodziny

Uczniowie z klasy IIa i IIb  22 maja uczestniczyli w konkursie plastycznym w ramach Pikniku Miejskiego ”Święto rodziny”. Zadaniem drużyny stworzonej na tą okazję, było namalowanie pracy o tematyce „Rodzina”. W konkursie startowało 16 placówek z terenu Jaworzna, każda z nich miała do stworzenia obraz o powierzchni 1m2. W efekcie powstała piękna praca, która zawisła na budynku Hali Widowiskowo Sportowej w Jaworznie. Dzieci w wyposażone w fartuszki, profesjonalne farby i pędzle z zapałem przystąpiły do tworzenia pracy plastycznej. Konkurs ten był okazją do wspaniałej zabawy integrującej zespół. Dzieło pod tytułem „Aktywnie z mamą i tatą” wykonali: Ada Forysia, Basia Guja, Julia Kulka, Julia Tekiela ,Wiktoria Urbańczyk i Oskar Zieliński.

Wycieczka do Pszczyny i Goczałkowic

18 maja 2016 r. uczniowie klas trzecich wybrali się z opiekunami na wycieczkę krajoznawczo-turystyczną. Pierwszym etapem była Pszczyna. Z wielkim zapałem dzieci zdobywały wiedzę podczas "Przygody zamkowej". Z przejęciem oglądali piękne komnaty i słuchali historii o właścicielach zamku. W Zbrojowni zwrócili uwagę na elementy ubioru rycerzy Następnie trzecioklasiści spacerowali po alejkach parkowych podziwiając kwitnące już azalie, zachwycając się ich kolorami i zapachem. Kolejnym etapem wycieczki były Ogrody Kapias w Goczałkowicach. Uczennice i uczniowie w naturalnych warunkach mogli uczestniczyć w zajęciach przyrodniczych. Zobaczyli m.in. ogród wiejski, ogród angielski, ogród w barwach narodowych, Patio włoskie, Wąwóz Wiosna i wiele innych wspaniałych zakątków. Wielką atrakcją okazał się Labirynt, przez który uczniowie przechodzili  parami lub indywidualnie. Na zakończenie wszyscy znakomicie bawili się w Zaczarowanym Ogrodzie. Uczestnicy zgodnie uznali, że wycieczka była bardzo udana i z radością będą oczekiwać kolejnego wyjazdu.

Ewa Banduła, Katarzyna Lisecka

Przejdź do - Czas na zdrowie...

Czas na zdrowie...

28 kwietnia klasy I-III uczestniczyły w pochodzie ulicami Dąbrowy Narodowej. Hasłem przewodnim tego przedsięwzięcia był aktywny czas spędzony z mamą i tatą. Każda klasa przygotowała transparent, na którym umieszczone zostały prace dzieci. Pochód spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem.

Lekcja w kinie

22 kwietnia 2016 roku uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w „Lekcji w kinie”, która odbyła się w Multikinie w Jaworznie. Podczas nietypowej lekcji, której tematem były „Sekrety filmu animowanego” nasi uczniowie dowiedzieli się jakie niespodzianki ukryte są w filmach animowanych,  poznali przepis na udany film. Ponadto mogliśmy poznać wartości i postawy, których uczą nas bohaterowie z ekranu. Lekcja ta była świetną okazją do odkrycia, dlaczego Myszka Miki ma 4 palce i nosi białe rękawiczki, a także jak wymyślono postać Shreka.

Przejdź do - Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne

W związku z przystąpieniem naszej szkoły do konkursu dla świetlic szkolnych  pt: „Świetlica profilaktyczna” organizowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie, uczniowie klasy 2 c mieli okazję uczestniczyć 8 .04. 2016 r. w warsztatach promujących zdrowe odżywianie, podsumowując swoje wiadomości z  realizacji całorocznego Projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 4 w Osiedlu Stałym. Dzieci z pomocą starszych kolegów przygotowywały  kanapki zgodnie z tematem :„ Moje zdrowe, drugie śniadanie”. Podczas zajęć uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, umiejętnościami dekoracyjnymi i manualnymi.  Wykonali piękne kanapki z wielu składników, które były kolorowe i zawierały wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Na zakończenie zajęć dokonali konsumpcji swoich przepysznych kanapek.