Imprezy w szkole 2015/2016

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Teatrzyk profilaktyczny - Kalejdoskop zagrożeń

Teatrzyk profilaktyczny - Kalejdoskop zagrożeń

O1 kwietnia 2016 r. odbył  się dla uczniów klas pierwszych  teatrzyk profilaktyczny pod tytułem „Kalejdoskop zagrożeń”.  Jego główni bohaterowie zmagają się z niebezpieczeństwami, które czekają w „miejskiej dżungli”.  Chłopiec, dzięki swojej przyjaciółce uczy się przechodzenia przez jezdnię, dowiaduje się co to jest Internet i co czyha na niego, kiedy zaufa osobie, której nie zna i jak może przysporzyć sobie problemów. Pomocą służy mu także policjantka, która pomaga i uświadamia bohaterowi i odbiorcom, że każdy zły występek będzie ukarany.

Przejdź do - Pippi Pończoszanka

Pippi Pończoszanka

23 marca 2015 r. uczniowie klasy 2B przedstawili, koleżankom i kolegom z klas 1 – 4, spektakl przygotowany na podstawie fragmentu książki Astrid Lindgren "Pippi Pończoszanka". Rolę Pippi brawurowo zagrała Asia Chrustowska, która przyjechała do szkoły konno, przedstawiała się, stojąc na biurku i dzielnie walczyła z indyjskim, wyimaginowanym wężem.

Obsada:

Pippi – Joanna Chrustowska

Anika – Julia Kulka

Tommy – Błażej Czak, Jakub Archamowicz

Nauczycielka – Barbara Guja

Piosenkę o Pippi Pończoszance zaśpiewała Julia Zastrzeżyńska z klasy 3 a.

Przejdź do - Radość Wielkanocy

Radość Wielkanocy

We wtorek 22 marca 2016 r. klasy 3a i 3b przedstawiły wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej i Gimnazjum spektakl "Radość Wielkanocy". Dzięki rodzinie gazdów Gąsieniców, na tle scenografii przedstawiającej góralską chatę, poznaliśmy wielkanocne tradycje. Zobaczyliśmy dawne obrzędy i zwyczaje: przygotowanie palm wielkanocnych, malowanie jaj i przygotowanie potraw do święcenia, usłyszeliśmy dzwony i kołatki, dowiedzieliśmy się o "chłostaniu baziami" i "noszeniu Judasza". Przeżyliśmy wizyty Pucheroków w kolorowych czapkach, Dynguśników z wiadrami wody i Kurcorzów z kogucikiem.

Na koniec usłyszeliśmy tradycyjne góralskie życzenia: 

Na te święta Wielkanocne

życzymy Wam zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności.

Byście mieli pełno kur pod grzędą i na grzędzie,

by Wam jajka znosiły, gdzie, która usiędzie.

Żebyście grali, śpiewali, jedli, pili i nic innego nie robili.

A od czasu do czasu się położyli.

Żebyście zwiedzili pół świata, ale byście pamiętali, gdzie rodzinna chata.

Byście mieli dużo pieniędzy i nigdy nie zaznali nędzy.

Żeby nie brakło w studni wody, a w chałupie zgody.

Przejdź do - Abra- Kadabra to czary i magia…

Abra- Kadabra to czary i magia…

Dnia 2 lutego wszyscy uczniowie przenieśli się do Krainy Magii dzięki słynnemu iluzjoniście, który zawitał do naszej szkoły. W tym dniu wszystko stało się możliwe… czytanie w myślach, zmienianie kolorów chusteczek, latanie na miotle, przenoszenie przedmiotów przy użyciu siły woli. To tylko nieliczne przykłady niezwykłych dokonań iluzjonisty. Ważne jest także, iż wielu z naszych uczniów mogła wcielić się w rolę pomocników magika i podjąć próbę „czarowania”. Od tego dnia słowa Abra- Kadara nabierają innego znaczenia.

Przejdź do - Tydzień dobroci dla milusińskich

Tydzień dobroci dla milusińskich

W dniach 01- 05.02.2016 r. klasy I-III obchodziły tydzień dobroci dla milusińskich, który realizowany był w ramach projektu „Etyka nie tylko dla smyka”.  Każdy dzień związany był z różnymi działaniami i kolorami. We wtorek królował kolor czerwony, który jest symbolem miłości dla czworonożnych przyjaciół. W środę ubieraliśmy się na żółto, gdyż oznacza on wytrwałość  oraz  radość z niesienia  pomocy.  Klasy  2 i 3  tworzyły wiersze o zwierzętach, a ich najmłodsi koledzy i koleżanki wykonywali ilustracje do nich. Wszystkie prace, w które dzieci włożyły dużo serca zebrane zostały w „Wielką Księgę Przyjaciół Zwierząt”. Na drzwiach każdej sali powieszone zostały plakaty, których motywem przewodnim była pomoc zwierzętom. Końcem tygodnia gościliśmy panie z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, które opowiedziały o swojej działalności. Po zakończonej lekcji przekazaliśmy na ręce pani Urszuli i Gabrieli prezenty dla ich podopiecznych.

Przejdź do - Kraina bajek

Kraina bajek

Bal karnawałowy to jedyna okazja, która umożliwia dzieciom wcielenie się w rolę postaci z bajek. W dniach 27- 28-29 stycznia 2016 r. sala gimnastyczna była miejscem spotkania wielu ciekawych istot: od księżniczek, wróżek po spidermanów i batmanów. Zdecydowanie najpopularniejsi byli jednak bohaterowie ze Star Wars. Zabawę urozmaicali animatorzy gier, którzy przygotowali wiele ciekawych zajęć.

Przejdź do - Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Nie ulega wątpliwości, iż babcia i dziadek są osobami niezwykle istotnymi w życiu każdego dziecka. W podziękowaniu za ich miłość i troskę w  ostatnim tygodniu stycznia, klasy pierwsze wraz z wychowawcami zorganizowały spotkania z Babciami i Dziadkami. 26.01 uczniowie klasy 1a, 27.01 uczniowie klasy 1c oraz 28.01 uczniowie klasy 1d, zaprezentowali przybyłym gościom występ artystyczny pełen wesołych piosenek i pięknych wierszy. Solowe występy małych „piosenkarzy” zachwyciły wszystkie babcie i dziadków. Dzięki klimatycznej muzyce, niesamowitych strojach goście mogli przenieść się do Szczęśliwej Krainy. Po pięknym występie dziadkowie i babcie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek gdzie otrzymali także prezenty samodzielnie wykonane przez wnuków. Wzruszeniom nie było końca.

Przejdź do - Warsztaty mydlarskie

Warsztaty mydlarskie

19 stycznia dla klas I-III zorganizowane zostały warsztaty mydlarskie, podczas których wykonywane były mydełka glicerynowe. Uczniowie uczyli się tworzyć  kompozycje  o różnych kształtach oraz zapachach. Panie, które prowadziły warsztaty opowiedziały nam  historię mydła oraz zapoznały nas z  podstawowymi  pojęciami z nim związanymi. Ta ciekawa lekcja nie tylko była okazją do świetnej zabawy, ale również rozwijała nasze zdolności manualne i wyobraźnię.