Kronika 2014_2015

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zapraszamy do wspónej zabawy!

Serdecznie Zapraszamy na Rodzinny Piknik „Muzyka łączy pokolenia i łagodzi obyczaje”, który odbędzie się 30 maja 2015 roku ( sobota) od godziny 9.00- 14.00 na boisku Zespołu Szkół nr 4.
Będzie to wspaniała okazja do wspólnej zabawy Dzieci , Rodziców, Dziadków i Nauczycieli.

W programie m.in.
• Ścieżka rowerowa dla uczniów i rodziców SP
Ścieżka rowerowa nie jest wyścigiem na czas. Jest zabawą rodzinną.
Uczestnicy ścieżki rowerowej zgłaszają się w godz. 8.00 - 8.15 przy bramie szkolnej ZS4 w Jaworznie przy ul. Spółdzielczej 9, gdzie dokonane zostaną zapisy w trakcie których uczestnicy otrzymają numer startowy, mapę z trasą, regulamin i pierwsze zadanie konkursowe.
Po zakończeniu zapisów planowany start uczestników trasy rowerowej od godz. 8.20. -zgodnie z wylosowanymi numerami co 1 min wyruszają uczestnicy (dla zachowania bezpieczeństwa). Po drodze, zgodnie z otrzymaną mapą, każdy uczestnik odwiedzi miejsca zdobywania punktacji, które będą się liczyć do klasyfikacji (pytania będą dotyczyć savoir vivre oraz ścieżki edukacyjnej).
• Egzamin na kartę rowerową
• Występ zespołu „Dąbrowianki”
• Występ teatru „Maska” i dzieci z klas I-III
• Rodzinny „Talent Show” z nagrodami
• Teatrzyk kulturalny w wykonaniu gimnazjalistów
• Dzielnicowy Aerobik
• Zajęcia Centrum Edukacyjnego TAMARIKI
• Koncert „Fabryki Talentów”
• Stoiska gastronomiczne: grill, soki owocowe, napoje zimne i cieple
• Kiermasz domowych ciast
• Harcerska gra terenowa
• Gry i zabawy plastyczne i sportowe z nagrodami
• Loteria fantowa
• Warsztaty decupage
• Malowanie twarzy


Zapraszamy
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne ZS4

19 maja 2015
Przejdź do - „WIOSNA, CIEPLEJSZY WIEJE WIATR...”

„WIOSNA, CIEPLEJSZY WIEJE WIATR...”

Takie hasło towarzyszyło akademii poświęconej tradycjom wielkanocnym, którą w dniu 30.03.2015 zaprezentowały klasy 4a i 4b wraz z wychowawcami. Pierwsza część akademii była jednak poświęcona wspomnieniu papieża Jana Pawła II, którego 10 rocznicę śmierci obchodziliśmy 2 kwietnia. Odśpiewaliśmy ulubioną pieśń papieża- „Barkę” i przypomnieliśmy sobie jego postać zarówno jako głowę Kościoła ale również jako wspaniałego, ciepłego człowieka. Główna część występu czwartoklasistów obejmowała prezentację zwyczajów wielkanocnych i ich znaczenia w tradycji chrześcijańskiej. Występujący uczniowie opowiedzieli o Rezurekcji, święceniu pokarmów w Wielką Sobotę oraz poprzedzającym je poście. Na scenie pojawiły się również symbole wielkanocne- pisanki, kwoka, kurczaczek, baranek i zając. Cała ta czereda w żartobliwy sposób opowiadała o wiosennych świętach. Całość przedstawienia zakończono odśpiewaniem znanej wszystkim piosenki Skaldów „Wiosna”, choć za oknami sali gimnastycznej pogoda zmieniała się, jak to w marcu...

30 marca 2015
Irena Rusin
Przejdź do - WYBORY KSIĄŻEK

WYBORY KSIĄŻEK

Po przeprowadzeniu analizy Waszych propozycji - "Książek, które powinny znaleźć się w naszej bibliotece", dokonałyśmy zakupów i można już wypożyczać nowości. Na dołączonych zdjęciach można obejrzeć okładki najnowszych książek.


 

12 marca 2015
Beata Grzegorczyk
Przejdź do - Gratulujemy sukcesów!

Gratulujemy sukcesów!

W piątek 27 marca 2015 roku w Muzeum Miasta Jaworzna już po raz szósty zorganizowano konkurs „Z dziejów mojego miasta”, podczas którego uczniowie musieli się wykazać szczegółową wiedzą na temat Jaworzna. Po przejściu etapu pisemnego do ścisłego finału spośród kilkudziesięciu uczniów jaworznickich szkół podstawowych i gimnazjalnych dostało się dwoje reprezentantów Szkoły Podstawowej Nr 8 i czworo zawodników z Gimnazjum Nr 9. W finale czekało już na nich trudniejsze zadanie – przygotowanie pracy na wybrany temat i przedstawienie jej jury.
Finał tej edycji konkursu należał zdecydowanie do uczniów Zespołu Szkół nr 4 w Jaworznie, można rzec, że to był pogrom, świetnie przygotowani uczniowie naszej szkoły nie pozostawili złudzeń rywalom…

Kategoria - szkoły podstawowe Jaworzno:
I miejsce – Maciej Szyndler (Vb) - temat opowiadania: Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Osiedlu Stałym,
II miejsce – Alicja Guja (VIa) – temat opowiadania: Historia oświaty i OSP w Dąbrowie Narodowej.

Kategoria – gimnazja Jaworzno:
I miejsce – Jakub Staszczyk (IIa) – temat opowiadania: Jaworzno łączy pokolenia,
II miejsce – Paweł Cichoń (IIa) – temat opowiadania: Historia Energetyki w Jaworznie,
III miejsce – Wojciech Wójcik (IIIb) – temat opowiadania: Surowce mineralne a rozwój miasta,
V miejsce – Maksymilian Wnęczak (Ia) – temat opowiadania: Dzieje kościoła Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Narodowej.
Warto dodać, że Wojciech Wójcik i Paweł Cichoń byli już przed laty laureatami tego konkursu. Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w J-nie - Zbigniewa Miki, Dyrektora Muzeum Miasta Jaworzna - Przemysława Dudzika oraz organizatora konkursu – p. Elżbiety Trojan. Gratulujemy ;))

Relacja z wydarzenia27 marca 2015
Marcin Mlostek

Ogólnopolskie Wybory Książek

Do końca marca 2015 r. w szkołach organizowane były Ogólnopolskie Wybory Książek.
Podczas trwania akcji uczniowie wrzucą do urn karty do głosowania, gdzie wpiszą tytuły (od 1 do 3) najciekawszych książek, które czytali w ostatnim czasie. Wyniki wyborów zostaną przesłane do organizatora akcji, którym jest miesięcznik Biblioteka w Szkole i Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy, a za jego pośrednictwem do Pani Minister Edukacji Narodowej.
Jest szansa, że to Dzieci i Młodzież zdecydują jakie książki będą czytać w szkole.
Uczniowie Zespołu Szkół nr 4 również wpisali się w nową akcję propagującą czytelnictwo jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego. Dla nas bibliotekarzy była to świetna okazja do poznania faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów oraz promowania biblioteki szkolnej.

7 marca 2014
Beata Grzegorczyk i Ewa Wrońska

LOK_konkurs

Dnia 18 marca 2015r. na Strzelnicy Miejskiej w Jaworznie odbył się miejski konkurs marynistyczny pt. „Polska Marynarka Wojenna a Historia Wybrzeża Polskiego”. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Zawodnicy zmierzyli się w czterech konkurencjach: test pisemny, strzelanie do tarczy z wiatrówki, umiejętność wiązania węzłów żeglarskich, rzut rzutką ratowniczą.
Gimnazjum nr 9 w tym roku reprezentowało trzech zawodników: Alicja Kalina, Norbert Stachowiec i Kacper Zastrzeżyński. Nasza drużyna zajęła II miejsce wśród jaworznickich gimnazjalistów a indywidualnie Kacper Zastrzeżyński zdobył III miejsce w konkursie marynistycznym oraz powtórzył swój wyczyn w dodatkowym konkursie imienia Anny Sokół „Eureka LOK ja to wiem” sprawdzającym znajomość zagadnień z dziedzin będących w zakresie działań Ligi Obrony Kraju.

18 marca 2015
Marcin Mlostek