Pedagog szkolny

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Dzieci w wirtualnej sieci

Drodzy Rodzice, zachęcamy do zapoznania się z publikacją "Dzieci w wirtualnej sieci", dotyczącą ważnego tematu, jakim jest bezpieczeństwo naszych dzieci w Internecie. Informacje w niej zawarte poruszają następujące treści: jak rozpoznać czy dziecko jest uzależnione od smartfona, jak sprawdzić czy dziecko korzysta z bezpiecznych treści w internecie, jak pomóc dziecku radzić sobie z zagrożeniami wirtualnego świata, jak przeprowadzić cyfrowy detoks. 

9 czerwca 2021
Przejdź do - Dojrzewanie może być bezpieczne

Dojrzewanie może być bezpieczne

Nasza szkoła przystąpiła do udziału w kampanii informacyjno-edukacyjnej "Dojrzewanie może być bezpieczne", prowadzonej przez Poradnię Psychologiczno -Pedagogiczną w Jaworznie. Projekt adresowany jest do młodzieży, rodziców i nauczycieli.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem działań profilaktycznych i udziału w projekcie.

9 października 2020
Przejdź do - Zasady bezpiecznego korzystania z internetu

Zasady bezpiecznego korzystania z internetu

W obecnej sytuacji, kiedy wszyscy spędzamy więcej czasu przed komputerem,  tabletem, telefonem, warto przypomnieć kilka zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

Temat zagrożeń, jakie czyhają na każdego człowieka w sieci można omówić wspólnie z dzieckiem, korzystając z dostępnych źródeł wiedzy lub oglądając filmiki edukacyjne.

Podajemy linki, gdzie znajdą Państwo dużo wartościowych informacji na temat bezpieczeństwa w sieci. Zachęcamy do zapoznania się z nimi. 

 

5 kwietnia 2020
Przejdź do - OIK zaprasza Rodziców

OIK zaprasza Rodziców

16 września 2019
Przejdź do - Pedagog szkolny

Pedagog szkolny

Do pedagoga szkolnego może przyjść każdy kto ma kłopot, a nie potrafi sobie z nim samodzielnie poradzić. Zapraszamy do naszego gabinetu.

                                                        mgr Dorota Skubis i mgr Dorota Habowska

19 marca 2019