Wielka Liga Czytelników - MISTRZOWIE konkursu wojewódzkiego

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 maja 2022

Pragniemy poinformować, że nasza drużyna, w składzie Lilla Kowalska (klasa 3a), Amelia Norman (klasa 3a) i Daniel Łaszczyk (klasa 2b), zdobyła w etapie wojewódzkim Wielkiej Ligi Czytelników, 144/150 punktów i otrzymała tytuł MISTRZA WOJEWÓDZTWA.

Aby tego dokonać, nasi laureaci najpierw musieli pokonać innych uczestników szkolnego etapu. Czytali ciekawe książki, wypełniali specjalne karty pracy i rysowali ilustracje do przeczytanych lektur. Potem zwycięzcy etapu szkolnego, wzięli udział w etapie powiatowym. Tu należało przeczytać dość pokażną książkę Tomasza Samojlika "Ambaras" , następnie rozwiązać test, a w nim odpowiedzieć na ponad 100 szczegółowych pytań. Nasi uczniowie świetnie sobie poradzili i jako jedyna drużyna z Jaworzna, zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. W ciągu niecałych dwóch tygodni, zapoznali się z przepiękną  książką Barbary Kosmowskiej "Niezłe ziółko" i 11 maja bieżącego roku, przystąpili do rozwiązywania kolejnego testu, zawierającego 130 szczegółowych pytań. Tym razem zdobyli 144/150 punktów. To świetny wynik i wspaniałe osiągnięcie.

Serdecznie gratulujemy!

W przyszłym roku szkolnym zapraszamy do udziału w kolejnej edycji tego wartościowego konkursu, zarówno naszych laureatów, jak i wszystkich uczniów naszej szkoły. W konkursie mogą brać udział zarówno uczniowie klas 1-3, jak i 4-6 oraz 7-8.

 

Beata Grzegorczyk i Diana Nowak