Uczniowie SP8 czytają i polecają: Jeff Kinney "Dziennik cwaniaczka"

29 kwietnia 2020

W związku ze Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich postanowiłem spróbować zachęcić nieco moich kolegów ze szkoły do przeczytania moim zdaniem jednej z najlepszych książek, jakie w ostatnim czasie czytałem.

Spytacie pewnie, co takiego zachwyciło, zaciekawiło mnie w tej książce? Już w skrócie opowiadam, tak, aby nikomu nie zepsuć zabawy przy jej czytaniu.

Książka opowiada o życiu nastoletniego chłopca Grega Heffleya, mieszkającego w Stanach Zjednoczonych. Greg chodzi do Gimnazjum i w humorystyczny sposób opowiada o swoim życiu i wydarzeniach szkolnych w prowadzonym przez siebie dzienniku.

Ma on śmieszne przygody i już na początku twierdzi, że jest najlepszym człowiekiem, jakiego zna i nie musi robić listy postanowień na Nowy Rok, ponieważ nie ma, co poprawiać w sobie. Ale za to postanawia pomóc innym i spisuje listę postanowień dla pozostałych domowników: mamy, taty oraz braci. Przyjaźni się z kolegą Rowleyem oraz jest zakochany w pięknej dziewczynie z klasy.

Ma wiele ciekawych przygód, do przeczytania których bardzo wszystkich zachęcam. Są one

niesamowicie zabawne i na pewno każdemu poprawią humor, zwłaszcza w okresie epidemii.

Książka składa się z kilkunastu części i każdą z nich szczerze polecam do przeczytania.

Ucz. kl. 5.

• Powiększ zdjęcie Dziennik cwaniaczka