Dzień Języka Ojczystego

6 kwietnia 2021

Język ojczysty, także język pierwszy, język rodzimy, język wyjściowy – pierwszy poznawany i doświadczany przez człowieka język, w którym porozumiewa się z otoczeniem. Ma on znaczący udział w poznawaniu świata i kształtowaniu osobowości, powodując, że człowiek utożsamia się z nim, a w dorosłym życiu zazwyczaj w nim myśli, śni, liczy, modli się…

Tyle mu zawdzięczamy, a tak niewiele czasu i uwagi poświęcamy! Nadszedł czas, by skupić się właśnie na nim.

W dniach 12 – 28 marca 2021 roku uwaga uczniów SP8 im. J. Korczaka w Jaworznie skupiła się na naszym języku narodowym – języku polskim.  Nauczyciele przygotowali szereg propozycji , których realizacja pozwoliła uczniom zgłębić tajniki języka polskiego, zapoznać się z jego historią, zdiagnozować najczęściej popełniane błędy, przeanalizować ciekawsze lektury czy po prostu dobrze się bawić.

Uczniowie chętnie podjęli wyzwanie i licznie dostarczyli swoje prace. Ich poziom merytoryczny i estetyczny udowodnił, iż dla uczniów tej szkoły język ojczysty jest czymś ważnym.

Dziękujemy za wasze zaangażowanie, kreatywność,  chęci.