"Zasmakuj w bibliotece"

24 maja 2021

Maj to szczególny miesiąc dla wszystkich zaprzyjaźnionych z książką. To właśnie w tym miesiącu, w dniach od 8-go do 15-go maja obchodzony jest "Tydzień Bibliotek" - ogólnopolski program, mający na celu upowszechnianie książek i czytelnictwa, podkreślający rolę bibliotek w życiu społecznym i kulturalnym.

Początek "Tygodnia Bibliotek" przypada 8 maja w "Dzień Bibliotekarza" - święto osób najbardziej zaangażowanych w rozwój czytelnictwa i związanych z książką.
Inicjatorem akcji zapoczątkowanej w 2004 roku jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Co roku akcja ma inne hasło wiodące, które wskazuje jakie obszary działalności bibliotek eksponujemy i co chcemy upowszechnić w świadomości społecznej.
Tegoroczne hasło brzmi: "Zasmakuj w bibliotece"
Autorem hasła jest Mariusz Nakielny, który uzasadniania wybór w następujący sposób:
"Zasmakuj w bibliotece, bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa.
Korzystajmy z kalejdoskopu ofert dla naszych najważniejszych gości – Czytelników, by każdy z nich znalazł w bibliotece łakomy literacki kąsek.
To dla was entuzjastów literatury i kultury jesteśmy."
Zapraszamy do obejrzenia galerii prac uczniów klas 4a,4b i 5a, którzy poprzez plakaty zachęcają do czytania książek.
Przypominamy również, że Biblioteka Szkolna jest cały czas otwarta a w niej znajdziecie wiele ciekawych pozycji książkowych.