Szkoła Podstawowa Nr 8 w Jaworznie

Klasy IV-VI SP8

Artykuły

Przejdź do - SP8 trzyma formę!

SP8 trzyma formę!

Wszyscy wiedzą, że zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna to podstawa prawidłowego rozwoju. Dlatego też niemal cały rok w naszej szkole realizowany był program „Trzymaj formę”. W ramach tej akcji uczniowie przygotowywali m.in. pyszne kanapki, kolorowe sałatki i brali udział w rozmaitych przedsięwzięciach sportowych.

7 czerwca 2019
Wioletta Mlostek
Przejdź do - Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego

Kolejne sukcesy językowe

Uczniowie klas 6 i 7 naszej szkoły uzyskali świetne wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Focus Spring 2019”. Najlepszymi okazali się uczniowie klasy 7b – Filip Kras i Mateusz Mleczko, którzy zdobyli tytuł laureata zajmując I i II miejsce w kraju w kategorii klas siódmych.

Laureatom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wiedzy, osiągniętych wyników oraz życzymy kolejnych sukcesów.

6 czerwca 2019
Sylwia Ganobis
Przejdź do - Turniej piłki nożnej

Turniej piłki nożnej

WYSOKIE III MIEJSCE NA ETAPIE REJONOWYM

W IGRZYSKACH DZIECI W PIŁCE NOŻNEJ!

 

28 maja przy Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 14 w Sosnowcu, odbyły się zawody sportowe chłopców do lat 13. Po trzech wcześniejszych turniejach na etapie miejskim w Jaworznie, nasza szkoła uzyskała możliwość reprezentowania naszego miasta na wyższym szczeblu rozgrywek.

 

 

5 czerwca 2019
Marcin Zemanek
Czytaj więcej o: Turniej piłki nożnej
Przejdź do - Dzień Dziecka w 4 b

Dzień Dziecka w 4 b

Kino, wyśmienita pizza i zabawa-tak świętowała Dzień Dziecka klasa 4b.

31.05. uczniowie obejrzeli najpierw seans w Multikinie, a później gościli w pizzerii „NikoSanatonio”. Tam czekała na wszystkich ulubiona pizza, a także możliwość wcielenia się w rolę pizzermenów. Dzieci własnoręcznie przygotowały oryginalne przekąski. Po części kulinarnej przyszedł czas na zabawę.

Podsumowując, szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku. Na pocieszenie pozostaje jednak fakt, że kariera w „Masterchef junior” stoi przed czwartoklasistami otworem!

3 czerwca 2019
Wioletta Mlostek
Przejdź do - „POTĘGA ŻYWIOŁÓW ZIEMI 2019”

„POTĘGA ŻYWIOŁÓW ZIEMI 2019”

15 maja 2019 r. w Sosnowcu został przeprowadzony finał międzywojewódzkiego etapu XX Ogólnopolskiego Konkursu Geologicznego „POTĘGA ŻYWIOŁÓW ZIEMI 2019” dla najlepszych uczniów z województw śląskiego i opolskiego. Organizatorami konkursu są Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie oraz Górnośląski Oddział Polskiego Towarzystwa Geologicznego w Sosnowcu.
Mamy zaszczyt poinformować, że uczeń klasy IV a Szkoły Podstawowej nr 8 w Jaworznie, Jakub Płaza został laureatem tego konkursu, który został zorganizowany w ramach XXVII obchodów Dni Ziemi. Jakub zdobył wyróżnienie w kategorii praca plastyczna pokonując wielu rywali z województwa śląskiego i opolskiego. Uczeń wraz z opiekunem plastycznym, Dianą Nowak uczestniczył w uroczystej gali, podczas której laureatom konkursu wręczono dyplomy i nagrody.

                   Serdecznie gratulujemy!!!

3 czerwca 2019
Przejdź do - “sTWÓRZ COŚ”

“sTWÓRZ COŚ”

Nasi uczniowie zmagali się z trudną techniką akwareli podczas IV Miejskiego Konkursu “sTWÓRZ COŚ” . Konkurs tym razem trwał dwa dni i był podzielony na kategorie wiekowe. 21.05.19 w zmaganiach wzięli udział uczniowie klas V-VI. Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl Va Wiktoria Urbańczyk i kl Vb Ada Forysiak. Kolejnego dnia w kategorii klas VII-VIII reprezentantkami były uczennice 7a Wiktoria Pajor i 8a Natalia Młynarz.

 

 

 

3 czerwca 2019
Diana Nowak
Czytaj więcej o: “sTWÓRZ COŚ”

Konkurs ,,Różnorodność Krajobrazów Ziemi”

W dniu 24.05.2019 w Szkole Podstawowej nr 9 im. Henryka Sienkiewicza w Jaworznie, odbył się konkurs przyrodniczy pt. ,,Różnorodność Krajobrazów Ziemi”. W konkursie brali udział uczniowie klas szóstych, z dwunastu szkół w Jaworznie. Z naszej szkoły do konkursu przystąpili: Maja Grabiniok oraz Piotr Lewkowicz z klasy 6 b, pod opieką pani Anny Nędzy. Uczniowie, po krótkim przywitaniu, rozwiązywali test konkursowy trwający godzinę, następnie udali się na poczęstunek oraz gry integracyjne. Po przerwie ogłoszono wyniki i rozdano nagrody, Nasza uczennica Maja Grabiniok zdobyła pierwsze wyróżnienie, czyli czwarte miejsce. Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

27 maja 2019
Przejdź do - konkurs "Żonkil znaczy nadzieja"

konkurs "Żonkil znaczy nadzieja"

W ramach propagowania idei opieki hospicyjnej, w kwietniu bieżącego roku, został ogłoszony konkurs artystyczny „Żonkil - znaczy nadzieja”. W konkursie wzięło udział 37 uczestników w czterech kategoriach wiekowych. Warto podkreślić, że jednym z kryteriów oceny prac była ich trwałość, ponieważ zostaną one umieszczone na „polu nadziei” przed Klubem “Niko”. Konkurs został rozstrzygnięty 25 kwietnia . Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 2 czerwca 2019 r. podczas III Byka Byczyńskiego na rynku w dzielnicy Byczyna.

Wyróżnienia w kategorii kl IV-VI otrzymali także uczniowie naszej szkoły: Igor Kras kl.4 d, Liwia Salamon kl. 4 c, Oskar Zieliński kl. 5 b

 

29 kwietnia 2019