Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Janusza Korczaka

Informacja MEN dla rodziców w związku ze strajkiem nauczycieli

Przejdź do - Zwiedzanie zwierzyńca w Stowarzyszeniu „Betlejem”

Zwiedzanie zwierzyńca w Stowarzyszeniu „Betlejem”

Pogoda coraz bardziej sprzyja spacerom, jest coraz cieplej, a słonko zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Świetlica szkolna w słoneczną marcową środę "oddelegowała" grupę dzieci do odwiedzenia sąsiadujących ze szkołą hodowli zwierząt w pobliskim Stowarzyszeniu "Betlejem". Obejrzeliśmy, co porabiają wielbłądy, barany, kozy, strusie oraz kangur. Było mnóstwo śmiechu i zabawy, nieczęsto przecież mamy okazję z bliska poprzeglądać się egzotycznym zwierzętom.

4 marca 2021
Przejdź do - Prehistoryczny świat dinozaurów

Prehistoryczny świat dinozaurów

Choć dinozaury dawno już wyginęły to nie przestają nas fascynować. Święto tych prehistorycznych stworzeń obchodzone jest 26 lutego w ramach Światowego Dnia Dinozaura. W piątek w świetlicy szkolnej obchodziliśmy takie święto, i z tej okazji uczniowie tworzyli prace plastyczne. Dzieci stworzyły prehistoryczną makietę przedstawiającą świat dinozaurów, poznawali różne gatunki dinozaurów, wykonywali kolorowanki z podoblizną dinozaurów. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Wychowawcy świetlicy

28 lutego 2021
Przejdź do - PSSE Jaworzno aplikacja ProteGo Safe

PSSE Jaworzno aplikacja ProteGo Safe

Zachęcamy do zapoznania się z aplikacją STOP COVID, która skutecznie pomaga w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Korzysta z API opracowanego przez Apple i Google. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej:

strony facebook PSSE Jaworzno z postem dot. aplikacji

25 lutego 2021

Rekrutacja do Szkoły Podstawowej nr 8 2021/22

Rekrutacja do Szkoły Podstawowej nr 8 im. Janusza Korczaka w Jaworznie

na rok szkolny 2021/2022

Szanowni Rodzice uczniów przyszłorocznych klas pierwszych

Informujemy, że w bieżącym roku szkolnym nabór do naszej szkoły  odbywa się drogą elektroniczną w dniach

1.03.2021 r. godz. 8.00 – 12.03.2021 r godz. 15.00.

pod adresem:

Wydrukowane zgłoszenie (dla dziecka mieszkającego w obwodzie szkoły) lub wniosek (dla dziecka mieszkającego w obwodzie innej niż nasza szkoły)

proszę do 12  marca dostarczyć wraz z podpisami obojga rodziców do sekretariatu naszej szkoły, jeśli jest to szkoła pierwszego wyboru.

24 lutego 2021

Lekki tornister

W roku szkolnym 2020/2021 Państwowa Inspekcja Sanitarna w woj. śląskim prowadzić będzie działania edukacyjne w ramach profilaktyki wad postawy ph. "Lekki tornister". Działania edukacyjne skierowane są do uczniów klas I-III szkoły podstawowej.

Link do facebooka PSSE Jaworzno gdzie również zamieszczono takie informacje

Lekki tornister

24 lutego 2021
Przejdź do - Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

23 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.  Ustanowiony został w 2001 roku przez Ministerstwo Zdrowia. Celem tego dnia jest edukowanie na temat depresji - choroby cywilizacyjnej, złożonej i trudnej do konkretnego zdiagnozowania.

To grupa różnych zaburzeń zarówno psychicznych jak i fizycznych, a obniżony nastrój: smutek, przygnębienie, niska samoocena, niezdolność do przeżywania przyjemności to tylko niektóre z nich.

DEPRESJA – nie zna płci, wieku, rasy, pochodzenia. Na depresję chorują kobiety, mężczyźni, osoby starsze, kobiety po porodzie, dzieci i młodzież. W przypadku dzieci i młodzieży depresja ma niestereotypowy przebieg. Zachorowania w tej grupie wiekowej rosną lawinowo. Coraz więcej dzieci i młodych osób cierpi na tę chorobę.

23 lutego 2021
Czytaj więcej o: Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją