Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Janusza Korczaka

Informacja MEN dla rodziców w związku ze strajkiem nauczycieli

Zebranie klas pierwszych_rok szkolny 2021/22

Zapraszamy Rodziców uczniów klas pierwszych 2021/22 na pierwsze zebranie
w dniu 25 sierpnia 2021 o godz. 16.00.

2 lipca 2021
Przejdź do - Dzień Dziecka w świetlicy szkolnej

Dzień Dziecka w świetlicy szkolnej

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” - Janusz Korczak.
Uczniowie świetlicy szkolnej 1 czerwca obchodzili Dzień Dziecka. Przygotowaliśmy dla nich wiele atracji: słodki poczęstunek, bańki mydlane, zabawy z zastosowaniem tunelu i chusty animacyjnej. Jednak najważniejszym punktem tego święta było zapoznanie dzieci z ich prawami, które zostały zapisane w Deklaracji Praw Dziecka. Uczniowie wiedzę na temat swoich praw zapieczętowali odciskami swoich dłoni.

1 lipca 2021
Przejdź do - Udział w projekcie ogólnopolskim

Udział w projekcie ogólnopolskim

W ramach innowacji pedagogicznej prowadzonej przez Dianę Nowak uczniowie klas szóstych wzięli udział w kolejnym projekcie edukacyjnym. Ogólnopolski Projekt Edukacyjny organizowany był przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bronowie. Celem projektu było stworzenie ilustracji bądź wierszy, wybranie najciekawszych i umieszczenie we wspólnej książce elektronicznej. Wykonane prace miały przedstawiać „małe ojczyzny”,w których mieszcza się placówki biorące udział w projekcie. Pozwoliło to młodym ludziom docenić przyrodę, historię swoich okolic oraz odkryć miejsca, w których żyją ich rówieśnicy. Zachęcam do obejrzenia całej książki a szczególnie stron 18-19 gdzie znajdują się prace uczniów naszej szkoły: Dominika Gurbały z kl 6a, Alicji Krawczyk z 6b, Dagmary Grabiniok z 6c i Liwi Salomon z 6c.

28 czerwca 2021
Przejdź do - Gratulujemy Zespołowi Wokalnemu "Storczyki"

Gratulujemy Zespołowi Wokalnemu "Storczyki"

Gratulujemy Zespołowi Wokalnemu "Storczyki" w składzie: Aleksandra Rymarczyk, Michalina Grabowska, Amelia Norman, Lila Kowalska, Igor Kolinski wyróżnienia w Miejskim Konkursie Piosenki Dziecięcej "Jaworek 2021". Nasi zdolni uczniowie reprezentowali naszą szkołę w zmaganiach artystycznych pod hasłem "Na ludową nutę". Jury oceniało zarówno śpiew, taniec jak i ogólny wyraz artystyczny. Grupa zaprezentowała utwór z repertuaru Zespołu "Mazowsze" pt."Boli mnie noga w biedrze"

25 czerwca 2021
Przejdź do - Życzymy bezpiecznych wakacji.
Przejdź do - KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE PROJEKT EDUKACYJNY 2020/21

KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE PROJEKT EDUKACYJNY 2020/21

Projekt realizowany był w Szkole Podstawowej nr 8 na zajęciach plastycznych dla kl 1a i 1b „Z Potrzeby Tworzenia”prowadzonych przez mgr Dianę Nowak.
Uczniowie podczas zajęć które realizowane były 1 raz w tygodniu, tworzyli prace plastyczne z wykorzystaniem wszelakich technik plastycznych. Do zadań nauczyciela należało raz w miesiącu umieścić wybrana pracę w ciekawej technice plastycznej pod banerem organizatora. Nauczyciel dodatkowo umieszczał prace uczniów z zajęc na FB Szkoły Podstawowej nr 8 aby mogła prace dzieci zobaczyć społeczność szkolna. Zajęcia były kontynuowane również podczas zdalnego nauczania. Na ręce wychowawcy zostanie wręczony Certyfikat Ukończenia Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego.

23 czerwca 2021
Czytaj więcej o: KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE PROJEKT EDUKACYJNY 2020/21

Młodzi zdolni

Kolejna odsłona twórczości młodzieży z SP8, to twórczość Alicji z kl 6b. Uczennica rysuje od najmłodszych lat. Od zawsze jej zainteresowania krążyły wokół rysunku w szczególności koni i zwierząt. Jak widać rysunki pełne są perfekcyjnej i przemyślanej kreski. Ala równie dobrze maluje krajobrazy. Myślę, że jeszcze ma wiele do zaoferowania i już z niecierpliwością czekam na kolejne prace Ali.

22 czerwca 2021

SP8 rozwija talenty

Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat Placówki Rozwijającej Talenty.

17 czerwca 2021