Klasy I-III SP8

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Na tropach wiosny

Na tropach wiosny

Uczniowie klas trzecich wzięli udział w konkursie na najciekawszą prezentację multimedialną pt. „Na tropach wiosny”. Zadaniem uczniów było samodzielne wykonanie zdjęć, zauważonym przez siebie, zwiastunom wiosny. Następnie, wybrane zdjęcia, należało zamieścić w prezentacji Power Point, przygotować i opracować opisy, tła i animacje przejść. Na konkurs wpłynęło około 30 prac uczniów z klasy 3a i 3c. Jury w składzie pani Diana Nowak, pani Dorota Habowska, pani Beata Grzegorczyk, pani Lucyna Otrębska, miało ogromny problem z wyborem najlepszych prezentacji. Wszystkie prace były wartościowe pod względem treści oraz twórczego przedstawienia tematu. Oprócz zdjęć i bogatych opisów przyrodniczych, niektórzy uczniowie wykorzystali również nagrania ptasich głosów, co dodatkowo wzbogaciło ich prace. Gratulujemy zwycięzcom, jak również wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu. Wszyscy są zwycięzcami, ponieważ nauczyli się tworzyć prezentacje i podnieśli swoje umiejętności z zakresu wykorzystania technik i umiejętności informatycznych.

21 kwietnia 2021
Beata Grzegorczyk
Czytaj więcej o: Na tropach wiosny
Przejdź do - Niech żyje bal

Niech żyje bal

W dniach 11 i 12 lutego klasy 1-3 miały swoje małe zabawy karnawałowe.

14 lutego 2021
Przejdź do - Od karnawalu do Wielkanocy czyli polskie zwyczaje i obrzędy

Od karnawalu do Wielkanocy czyli polskie zwyczaje i obrzędy

W piątkowe przedpołudnie, 5 kwietnia 2019 roku, w Szkole Podstawowej nr 8 w Jaworznie odbyła się wspaniała akademia. Po tygodniach przygotowań oraz wielu próbach nadszedł czas zaprezentowania efektów pracy szerszemu gronu widzów. W tym celu o godzinie 11.00 wszyscy zgromadzili się na sali gimnastycznej, pięknie przystrojonej na tę okoliczność mnóstwem barwnych motyli i napisem Wesołego Alleluja!

30 kwietnia 2019
Elżbieta Homlak
Czytaj więcej o: Od karnawalu do Wielkanocy czyli polskie zwyczaje i obrzędy
Przejdź do - Konkurs miejski - "Symbole Jaworzna"

Konkurs miejski - "Symbole Jaworzna"

W dniu 20.03.2019 r. uczestniczyliśmy w uroczystej gali rozdania nagród za udział w konkursie miejskim „Symbole Jaworzna”. Z dumą informujemy, że uczeń klasy 1c, Dawid Ryba, otrzymał wyróżnienie. Konkurs ten cieszył się dużą popularnością, ponieważ wzięło w nim udział aż 166 uczniów z całego Jaworzna.

21 marca 2019
Agnieszka Jurkowska

Koło miłośników gier planszowych

Od października chętni uczniowie klas 3a, 2a i 1c należą do Szkolnego Klubu Miłośników Gier Planszowych. Podczas zajęć dzieci uczą się zdrowej rywalizacji, poznają zasady gry fair play, nawiązują nowe znajomości, rozwijają sprawność motoryczną, spostrzegawczość, refleks oraz orientację przestrzenną i pamięć.

16 stycznia 2019
katarzyna Gorczowska
Przejdź do - Kraina bajek

Kraina bajek

Bal karnawałowy to jedyna okazja, która umożliwia dzieciom wcielenie się w rolę postaci z bajek. Dnia 24 stycznia 2019 r. sala gimnastyczna stała się miejscem spotkania wielu ciekawych istot, np. księżniczek, wróżek, spidermanów, czy wojowników ninja. Zabawę urozmaicał animator, który przygotował wiele ciekawych zajęć. Niepowtarzalną atmosferę stworzyły piosenki z repertuaru dziecięcego. Dzieci były zachwycone i z wielką ochotą uczestniczyły we wszystkich zabawach ruchowych. Dodatkowo miały możliwość integracji z innymi klasami. Śmiechom nie było końca.

 

 

24 stycznia 2019
Przejdź do - Jasne i ciemne strony Internetu

Jasne i ciemne strony Internetu

21 stycznia uczniowie klas I - III uczestniczyli w przedstawieniu edukacyjnym pt. "Jasne i ciemne strony Internetu" przygotowanym przez Teatr Edukacyjny z Krakowa.. Bezpośredni kontakt z publicznością, zabawa w skojarzenia, kalambury, scenki dramowe przekazywały ważne informacje dotyczące pożytku i niebezpieczeństw płynących z sieci. Tematy bezpieczeństwa w sieci i zagrożeń związanych z nadmiernym używaniem komputera i Internetu poruszane są także na lekcjach informatyki i zajęciach wychowawczych. Nic jednak nie zastąpi czujnego oka i kontroli rodziców.
21 stycznia 2019
Przejdź do - Klub „Mały matematyk”

Klub „Mały matematyk”

Zajęcia klubu matematycznego „Mały matematyk”  odbywają się raz w tygodniu. Uczestniczą w nich uczniowie klasy 1c pod czujnym okiem pani Agnieszki Jurkowskiej. Głównym celem zajęć jest rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, rozwiązywania zadań z treścią oraz dodawania i odejmowania poprzez aktywne działanie.  Uczniowie uczą się matematyki poprzez zabawę. Na zajęciach grają w ciekawe gry matematyczne, np. muchy, gry i łamigłówki z kartami Grabowskiego, matematyczne kalambury, japońskie szachy i wiele innych. Uczą się także kodowania z ozobotem. Podejmowane działania skłaniają dzieci do samodzielnego wyciągania wniosków, rozwijają pracę w grupie. Dzięki udziałowi w zajęciach uczniowie rozbudzają i rozwijają zainteresowania matematyczne.

18 grudnia 2018