Klasy I-III SP8

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Z poezją za Pan brat - konkurs recytatorski klas I - III

Z poezją za Pan brat - konkurs recytatorski klas I - III


W naszej szkole odkryliśmy niesamowite talenty recytatorskie, a to za sprawą konkursu recytatorskiego, który odbył się 19 grudnia 2022 r. Uczniowie mieli za zadanie nauczyć się wybranego wiersza i zaprezentować go przed publicznością. Wielu uczestników zadziwiło nas pomysłowością w przygotowaniu strojów i rekwizytów. W konkursie uczestniczyło 13 uczniów z klas 1-3, którzy podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe: dzieci z 1 klasy i dzieci z 2- 3 klasy. W jury zasiadły: p. Beata Grzegorczyk, p. Agnieszka Gacek i p. Lucyna Otrębska. Wszyscy nagrodzeni uczniowie otrzymali drobne upominki i dyplomy.

29 grudnia 2022
Agnieszka Jurkowska i Beata Grzegorczyk
Czytaj więcej o: Z poezją za Pan brat - konkurs recytatorski klas I - III
Przejdź do - Warsztaty w Wygiełzowie

Warsztaty w Wygiełzowie

20 grudnia klasa 2a udała się na wycieczkę do skansenu w Wygiełzowie. W świątecznie  udekorowanej sali szlacheckiego dworu, uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych i kulinarnych. Najpierw wałkowali  ciasto i wykrawali pierniki, które po upieczeniu dekorowali czekoladą i kolorowymi posypkami, a następnie pakowali w celofanowe torebki. Następnie przygotowywali tradycyjną ozdoby choinkowe czyli opłatkowe światy i koszyczki z kolorowego papieru.  Na koniec zwiedzili cały dwór i część skansenu.

23 grudnia 2022
Beata Grzegorczyk
Przejdź do - Warsztaty w Muzeum Miasta Jaworzna

Warsztaty w Muzeum Miasta Jaworzna

19 grudnia klasa 2b uczestniczyła w warsztatach świątecznych w Muzeum Miasta Jaworzna. Podczas ciekawych zajęć plastycznych, uczniowie poznali wiele świątecznych zwyczajów i  nauczyli się wykonywać "pająka"  ze słomek, sznurków, bibuły i kolorowego papieru.

23 grudnia 2022
Beata Grzegorczyk
Przejdź do - Wycieczka do Muzeum Chleba w Radzionkowie

Wycieczka do Muzeum Chleba w Radzionkowie

Dnia 6 grudnia, z okazji mikołajek, klasa 2b odwiedziła "Muzeum Chleba" w Radzionkowie. Uczniowie obejrzeli eksponaty służące do wytwarzania chleba, własnoręcznie przygotowali plecionki z ciasta i wykroili pierniki. Mieli okazję zasiąść w starych szkolnych ławkach, pisać rysikiem na tabliczkach szkolnych, dowiedzieć się jakimi przyborami posługiwali się i jakie stroje nosili uczniowie ponad pół wieku temu.

8 grudnia 2022
Beata Grzegorczyk
Przejdź do - Jest już jesień...

Jest już jesień...

Jesień w tym roku powitała nas ciepłym słoneczkiem i pierwszymi kolorowymi liśćmi.
Uczniowie klasy 2b przywitali ją przepięknymi lapbookami. Podczas zajęć przygotowali książeczki związane z jesienią.

Utrwalili, kiedy rozpoczyna się astronomiczna i kalendarzowa jesień. Dowiedzieli się jakie przetwory można przygotować z jesiennych darów natury, a także które grzyby są jadalne, a które trujące.

Zapraszam do obejrzenia prac dzieci.

    Katarzyna Lisecka

 

30 września 2021
Przejdź do - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

 

Ogólnopolski Dzień  Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Dzień ten został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby  Książki.

W ramach obchodów tego dnia, uczniowie klas 1b, 2b i 3a odwiedzili uczniów innych klas i czytali im wiersze Jana Brzechwy. Przygotowali także krótkie inscenizacje teatralne.

Dodatkową atrakcją była tematyczna foto-budka. 

Zachęcamy do obejrzenia relacji fotograficznej.

 

Agnieszka Stolarczyk, Katarzyna Lisecka, Katarzyna Gorczowska, Diana Nowak

30 września 2021
Przejdź do - Dzień Kropki

Dzień Kropki

Dzień Kropki w 2b

 

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy obchodzone 15 września.

Uczniowie klasy 2b również świętowali ten dzień.

Podczas zajęć obejrzeli film, wykonali piękne zakładki inspirowane kropką oraz inne ciekawe zadania.

 

Katarzyna Lisecka

 

16 września 2021
Przejdź do - Na tropach wiosny

Na tropach wiosny

Uczniowie klas trzecich wzięli udział w konkursie na najciekawszą prezentację multimedialną pt. „Na tropach wiosny”. Zadaniem uczniów było samodzielne wykonanie zdjęć, zauważonym przez siebie, zwiastunom wiosny. Następnie, wybrane zdjęcia, należało zamieścić w prezentacji Power Point, przygotować i opracować opisy, tła i animacje przejść. Na konkurs wpłynęło około 30 prac uczniów z klasy 3a i 3c. Jury w składzie pani Diana Nowak, pani Dorota Habowska, pani Beata Grzegorczyk, pani Lucyna Otrębska, miało ogromny problem z wyborem najlepszych prezentacji. Wszystkie prace były wartościowe pod względem treści oraz twórczego przedstawienia tematu. Oprócz zdjęć i bogatych opisów przyrodniczych, niektórzy uczniowie wykorzystali również nagrania ptasich głosów, co dodatkowo wzbogaciło ich prace. Gratulujemy zwycięzcom, jak również wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu. Wszyscy są zwycięzcami, ponieważ nauczyli się tworzyć prezentacje i podnieśli swoje umiejętności z zakresu wykorzystania technik i umiejętności informatycznych.

21 kwietnia 2021
Beata Grzegorczyk
Czytaj więcej o: Na tropach wiosny