• Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Orzeł Matematyczny

Z ogromną radością informujemy o kolejnych sukcesach naszych uczniów na polu matematycznym. Oto laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Orzeł Matematyczny:

klasa 2: Nadia Drabik

Klasa 3: Daniel Łaszczyk

Klasa 4: Adam Błeszyński, Maja Dziedzic, Igor Koliński

Klasa 5:Nikodem Karczmarczyk

Klasa 8:Paweł Paleczek, Jakub Ziętek

• Do Milówki wróć!

W dniach 5-7.06. klasa 5b wybrała się na wycieczkę w Beskidy. Program wyjazdu był bardzo bogaty. Uczniowie dużo czasu spędzili na łonie natury, wspinając się na Górę Żar i Halę Boraczą. Odwiedzili również Koniaków i Istebną, gdzie mieli okazję wysłuchać barwnych opowieści oraz gry na instrumentach ludowych. Nie zabrakło także czasu na gry i zabawy oraz pieczenie kiełbasek.

• Bajki Aleksandra Fredry

Biblioteka Miejska Filia Dąbrowa Narodowa zaprasza uczniów klas 1-3 do udziału w konkursie plastycznym. Zadaniem uczniów jest wykonanie ilustracji do wybranej bajki Aleksandra Fredry. Prace można dostarczać do biblioteki do końca czerwca. Aby ułatwić uczniom zadanie, pani Beata Grzegorczyk w każdej klasie pierwszej, drugiej i trzeciej, przeprowadziła zajęcia na temat bajek. Uczniowie obejrzeli króciótki film o "Małpie w kąpieli", wzięli udział w mini-przedstawieniu "Czterej podróżni", wysłuchali bajki "Paweł i Gaweł" po polsku i w gwarze śląskiej. Na koniec obejrzeli animowaną pacynkami wersję bajki "Wieczerza z gwoździa" i sami mogli spróbować zagrać scenkę przy pomocy pacynek.

• Wielka Liga Czytelników finał ogólnopolski

Gratulujemy Mistrzom Polski!

Uczniowie Daniel Łaszczyk (3b), Eryk Adamczyk (2c) i Maksymilian Norman (2b) zdobyli tytuł Mistrza Polski w konkursie Wielka Liga Czytelników.

Gratulujemy!

Wszystkich uczniów zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

• Turniej szachowy

Dzisiaj w naszej szkole odbył się po raz pierwszy Szkolny Turniej Szachowy. Wzięło w nim udział 22 uczestników – uczniów naszej szkoły, podzielonych na dwie kategorie 1-6 i 7-8. Zawody odbyły się w systemie eliminacji: pary wygrany/przegrany, a pary w kolejnych partiach były losowane.

Mistrzem I Szkolnego Turnieju Szachowego w kategorii klas 1-6 został Bartosz Musiał z klasy 5b.

• Zielono wokół Naszej Szkoły

W ramach obchodów Dnia Dziecka, uczniowie klas pierwszych i drugich posadzili w skrzyniach zioła, truskawki, pomidory i borówki. Uczniowie klas trzecich i piątych, na skarpie za salą gimnastyczną, posadzili poziomki. Sukcesywnie upiększamy teren SP8, starając się jednocześnie zaszczepić w uczniach miłość i szacunek do przyrody oraz odpowiedzialność za zielony teren wokół szkoły. Poprzez codzienne podlewanie i doglądanie młodych roślinek, dzieci będą obserwowały wzrost roślin, poszerzały swoją wiedzę przyrodniczą i ekologiczną. Pozyskane zbiory z założonych przez uczniów upraw, będą urozmaicać smak deserów i napojów na stołowce szkolnej.

• Projekty, programy, innowacje...

• Poniedziałek29.04.2024

• Tygodniowe menu

• Poniedziałek29. 04.
      • Zupa kapuśniak z ziemniakami na żeberkach, makaron z serem białym i cynamonem, woda z cytryną, sok KUBUŚ 100%
        Alergeny: 1, 3, 7, 9
      • Wtorek30. 04.
      • Zupa pomidorowa z ryżem na kurczaku, ziemniaki, kotlet schabowy, kapusta szklista, kompot, wafelek TOFFI.
        Alergeny: 1, 3, 7, 9
      • Środa01. 05.